kim jesteśmy?

Droga pomiędzy artystą a odbiorcą jest prosta – pomysł, planowanie, realizacja. Nie każdy jednak twórca ma wystarczające doświadczenie i mentalność organizatora. Dlatego właśnie powstała Fundacja Rozwoju Kultury "Kombinat Kultury" - jako projekt, który ma łączyć siły twórcy i organizatora, który ma tworzyć, eksponować, pomagać w realizacji różnych przedsięwzięć kulturalnych, kreować przestrzeń miejską w Polsce i Europie tworząc w ten sposób ponadkulturowe pomosty. Fundacja współpracuje z wieloma formacjami artystycznymi i niezależnymi artystami, wspierając ich wizje i projekty, pomagając im w osiągnięciu celów.

co robimy?

Lub raczej czego nie robimy...
Nie załamujemy rąk, nie twierdzimy, że coś się nie uda, nie mówimy, że coś spróbujemy, tylko kreujemy i tworzymy kulturalną oraz turystyczną przestrzeń naszego miasta, Polski i Europy. Uważamy, że warto zaryzykować porażkę, być odważnym w działaniu ponieważ lepsza jest karkołomna wizja niż następna podróbka. Robimy to co kochamy, by mieć z tego frajdę. Mamy zapał, bo bez niego nikt nie ma dość siły by odnieść sukces, być kreatywnym, samodzielnym i szybkim w działaniu. Tworzymy fantastyczne pomysły i projekty. Budujemy coś pozytywnego z czego inni będą mogli skorzystać. My pragniemy zmieniać świat.

mecenasi kultury

LOTTO

W latach 2003-2012, dzięki środkom uzyskanym z dopłat do produktów LOTTO, na wsparcie polskiej kultury przeznaczone zostało blisko 1,3 miliarda złotych. W samym 2012 roku było to 156 milionów złotych. Dzięki dofinansowaniu odbyły się między innymi: Festiwal Malta 2012 w Poznaniu (przekazana kwota 1 000 000 zł), Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych PLUS CAMERIMAGE w Toruniu (600 000 zł) oraz 9. Festiwal Filmowy Planete Doc (50 000 zł). Środki przekazane zostały także na: rozbudowę kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (2 689 768 zł), remont i przebudowę Pałacu Czartoryskich w Krakowie (999 762 zł) czy oświetlenie Sali im. Moniuszki w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie (1 692 581 zł). W pierwszej połowie 2013 roku na pomoc kulturze przekazano już prawie 73 miliony złotych. Na ten moment Gracze LOTTO każdego dnia przekazują średnio 410 tysięcy na pomoc kulturze, co czyni ich najhojniejszymi mecenasami polskiej kultury.

dołącz do nas

Już dawno Fundacji udało się udowodnić, że nawet wbrew przeciwnościom można tworzyć ciekawe imprezy, które pomagają w kreowaniu wizerunku miejsca w którym się mieszka jako atrakcyjnego kulturalnie i turystycznie. Możliwe jest sprawienie, by „działo się”, by miasto stawało się artystycznie coraz bardziej żywe. Dlatego jeśli chcesz zrobić coś istotnego – dla własnej satysfakcji, autopromocji czy kultury w mieście; jeśli uważasz, że Twój pomysł jest oryginalny, ciekawy i godny uwagi – skontaktuj się z nami. Być może Twój udział w Fundacji, będzie czymś niezwykłym dla Ciebie, dla Nas, a przede wszystkim dla potencjalnego odbiorcy Twojego dzieła.

wakacyjne lotto granie

Letnie Spotkania Muzyczne, to inicjatywa kulturalna, od ponad 10 lat promująca różnorodne działania muzyczne. Jest to impreza otwarta, prorodzinna, w 2014 roku składająca się z ośmiu koncertów polskich wykonawców. Wszystkie te koncerty mają wspólny charakter: są to imprezy, których głównym założeniem jest ożywienie starówki Zielonej Góry oraz dobra zabawa dla odbiorców. Różnorodność programu jaki przygotowaliśmy w tym roku sprawia, że niezależnie od wieku i gustów odbiorców, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

przeciw umieraniu zielonogórskiej starówki

Nasze działania kulturalne są jednym z nielicznych pozytywnych mechanizmów, które przeciwdziałają umieraniu Zielonogórskiej Starówki, starają się ją ożywić i powtórnie przywrócić do pełnego funkcjonowania dla studentów i mieszkańców Winnego Grodu oraz turystów. Biorąc pod uwagę okres lipca i sierpnia są to jedne nielicznych wydarzeń kulturalnych jakie będą odbywały się na Starówce w Zielonej Górze. Efektem tego jest bardzo duże zainteresowanie widzów naszymi działaniami. Ponieważ udział we wszystkich wydarzeniach artystycznych jest bezpłatny, dla wielu zielonogórzan jest to często jedyna okazja, aby obcować ciekawymi wydarzeniami muzycznymi.

PROGRAM KONCERTÓW


kontakt

Fundacja Rozwoju Kultury
"KOMBINAT KULTURY"
65-001 Zielona Góra, Stary Rynek 17
tel. +48 517 160 462
fundacja@kombinat-kultury.pl