kim jesteśmy?

Droga pomiędzy artystą a odbiorcą jest prosta – pomysł, planowanie, realizacja. Nie każdy jednak twórca ma wystarczające doświadczenie i mentalność organizatora. Dlatego właśnie powstała Fundacja Rozwoju Kultury "Kombinat Kultury" - jako projekt, który ma łączyć siły twórcy i organizatora, który ma tworzyć, eksponować, pomagać w realizacji różnych przedsięwzięć kulturalnych, kreować przestrzeń miejską w Polsce i Europie tworząc w ten sposób ponadkulturowe pomosty. Fundacja współpracuje z wieloma formacjami artystycznymi i niezależnymi artystami, wspierając ich wizje i projekty, pomagając im w osiągnięciu celów.

co robimy?

Lub raczej czego nie robimy...
Nie załamujemy rąk, nie twierdzimy, że coś się nie uda, nie mówimy, że coś spróbujemy, tylko kreujemy i tworzymy kulturalną oraz turystyczną przestrzeń naszego miasta, Polski i Europy. Uważamy, że warto zaryzykować porażkę, być odważnym w działaniu ponieważ lepsza jest karkołomna wizja niż następna podróbka. Robimy to co kochamy, by mieć z tego frajdę. Mamy zapał, bo bez niego nikt nie ma dość siły by odnieść sukces, być kreatywnym, samodzielnym i szybkim w działaniu. Tworzymy fantastyczne pomysły i projekty. Budujemy coś pozytywnego z czego inni będą mogli skorzystać. My pragniemy zmieniać świat.

patroni medialni

RMF CLASSIC

Stacja prezentuje muzykę poważną, filmową, jazz i piosenkę poetycką oraz wywiady ze znanymi i cenionymi ludźmi ze świata kultury. Prezentowane są również informacje o najważniejszych imprezach kulturalnych, takich jak: wystawy, spektakle teatralne, czy premiery filmowe. W skład Rady Programowej RMF Classic wchodzą m.in. Anna Dymna i Jerzy Stuhr. Historia RMF Classic sięga swymi korzeniami roku 1998, kiedy to rozpoczęła nadawanie stacja OPERA FM, która prezentowała jedynie muzykę z gatunku opery. Program był emitowany przez spółkę Opera FM, należącą do koncernu medialnego BROKER FM. W grudniu 2003 zmieniono zarówno nazwę jak i format nadawanego programu tworząc nowy projekt jakim jest RMF Classic.

Stowarzyszenie Polskich Mediów

Stowarzyszenie Polskich Mediów jest młodą organizacją - formalna rejestracja nastąpiła na początku 2002 roku - ale działającą z rozmachem i dynamiką. Cieszy systematycznie zwiększająca się liczba członków, z satysfakcją odnotowujemy żywe zainteresowanie naszymi poczynaniami samorządowych władz regionalnych i lokalnych. W celu zacieśnienia tej współpracy powołaliśmy przy Stowarzyszeniu Klub Samorządowych Rzeczników Prasowych, którego podstawowym celem jest integracja środowiska rzeczników z dziennikarzami i stworzenie platformy wymiany doświadczeń.

Poznaj Świat - Miesięcznik

Najstarszy polski miesięcznik podróżniczo-reportażowy, ukazujący się od 1948. Początkowo przez pół wieku był to popularno-naukowy miesięcznik geograficzny, wydawany przez Polskie Towarzystwo Geograficzne. Od 2002 do 2010 wydawcą było Wydawnictwo Bernardinum z Pelplina. Obecnym wydawcą jest firma Probier z Gdańska. Redakcja od lat mieści się w Gdańsku, natomiast biuro reklamy i marketingu w Warszawie. Pismo posiada liczne grono współpracujących z nim sympatyków. Wraz z ostatnią zmianą wydawcy zmienił się format i szata graficzna miesięcznika, a do współpracy zostali zaproszeni znani polscy podróżnicy, dziennikarze i publicyści. Współcześnie nakład wynosi 30 000 egzemplarzy. Ukazuje się w każdy czwarty piątek miesiąca.

TVP KULTURA

TVP Kultura jest pierwszym kanałem tematycznym, który ruszył pod auspicjami Telewizji Publicznej w Polsce. Inauguracja miała miejsce 24 kwietnia 2005 roku. Kanał poświęcony jest tematyce artystyczno kulturalnej i skupia się na różnych dyscyplinach sztuki, takich jak kino, teatr, muzyka czy sztuki wizualne. TVP Kultura oprócz realizacji swojej strategii programowej od 2012 roku stała się producentem wykonawczym bezpośrednich relacji z ważnych wydarzeń kulturalnych, festiwali i koncertów, m.in. Nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gali 30-lecia Zeszytów Literackich. TVP Kultura stara się zainteresować widzów nie tylko swoimi programami, przykłada również dużą wagę do wszystkiego co jest związane z oprawą stacji.

TTG CENTRAL EUROPE

TTG Central Europe jest pierwszym magazynem branży turystycznej powstałym w 1992 roku (wtedy ukazującym się pod nazwą TTG Polska). Należymy do światowej rodziny TTG. Naszą misją jest informowanie przedstawicieli branży turystycznej oraz czytelników indywidualnych o aktualnych trendach w dziedzinie turystyki. Na portalu oprócz najnowszych informacji z dziedziny turystyki znajdziecie Państwo również informacje o konferencjach, targach i innych wydarzeniach ważnych dla branży. Istotnym elementem komunikacji z czytelnikami jest wydawany Dziennik Turystyczny TTG CE. Dzięki temu otrzymują Państwo na swoją skrzynkę mailową najważniejsze informacje mijającego dnia.

W PODRÓŻY

Jeśli chcesz wyruszyć w podróż, dowiedzieć się, co warto zwiedzić, przeczytać wywiady z ciekawymi ludźmi, być na bieżąco z informacjami biznesowymi, sportowymi i kulturalnymi, poznać nowinki ze świata zdrowia, mody i urody, to... dobrze trafiłeś! Wszystkiego dowiesz się z magazynu „W Podróży”.
Już od sześciu lat towarzyszymy pasażerom PKP Intercity podczas podróży koleją. Teraz znajdziesz nas również na dworcach kolejowych, w pociągach regionalnych, pokojach hotelowych i portach lotniczych.


TYGODNIK ANGORA

Tygodnik publikujący wybrane artykuły z polskich i światowych gazet i czasopism, a także własne artykuły i felietony. Dział zawierający przegląd prasy zagranicznej nosi nazwę "Peryskop" , powstał on w 2001 roku. Zawiera też Angorkę - pismo przeznaczone dla dzieci, które mówi o wydarzeniach na świecie w sposób dla nich przystępny. Zawiera także humorystyczne obrazki ze świata polityki.



dołącz do nas

Już dawno Fundacji udało się udowodnić, że nawet wbrew przeciwnościom można tworzyć ciekawe imprezy, które pomagają w kreowaniu wizerunku miejsca w którym się mieszka jako atrakcyjnego kulturalnie i turystycznie. Możliwe jest sprawienie, by „działo się”, by miasto stawało się artystycznie coraz bardziej żywe. Dlatego jeśli chcesz zrobić coś istotnego – dla własnej satysfakcji, autopromocji czy kultury w mieście; jeśli uważasz, że Twój pomysł jest oryginalny, ciekawy i godny uwagi – skontaktuj się z nami. Być może Twój udział w Fundacji, będzie czymś niezwykłym dla Ciebie, dla Nas, a przede wszystkim dla potencjalnego odbiorcy Twojego dzieła.

wakacyjne lotto granie

Letnie Spotkania Muzyczne, to inicjatywa kulturalna, od ponad 10 lat promująca różnorodne działania muzyczne. Jest to impreza otwarta, prorodzinna, w 2014 roku składająca się z ośmiu koncertów polskich wykonawców. Wszystkie te koncerty mają wspólny charakter: są to imprezy, których głównym założeniem jest ożywienie starówki Zielonej Góry oraz dobra zabawa dla odbiorców. Różnorodność programu jaki przygotowaliśmy w tym roku sprawia, że niezależnie od wieku i gustów odbiorców, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

przeciw umieraniu zielonogórskiej starówki

Nasze działania kulturalne są jednym z nielicznych pozytywnych mechanizmów, które przeciwdziałają umieraniu Zielonogórskiej Starówki, starają się ją ożywić i powtórnie przywrócić do pełnego funkcjonowania dla studentów i mieszkańców Winnego Grodu oraz turystów. Biorąc pod uwagę okres lipca i sierpnia są to jedne nielicznych wydarzeń kulturalnych jakie będą odbywały się na Starówce w Zielonej Górze. Efektem tego jest bardzo duże zainteresowanie widzów naszymi działaniami. Ponieważ udział we wszystkich wydarzeniach artystycznych jest bezpłatny, dla wielu zielonogórzan jest to często jedyna okazja, aby obcować ciekawymi wydarzeniami muzycznymi.

PROGRAM KONCERTÓW


kontakt

Fundacja Rozwoju Kultury
"KOMBINAT KULTURY"
65-001 Zielona Góra, Stary Rynek 17
tel. +48 517 160 462
fundacja@kombinat-kultury.pl