ROCK NOCĄ

HISTORIA

Międzynarodowy Festiwal Rockowy - Rock Nocą organizowany jest od 1998 r. przez Fundację Rozwoju Kultury Kombinat Kultury oraz klub "4 Róże dla Lucienne". Przez czternaście edycji w Festiwalu wzięło udział ponad 1000 młodych zespołów. Festiwal swoimi koncertami uświetniły takie gwiazdy jak Closterkeller, Dezerter, Acid Drinkers, Moonlight, Sztywny Pal Azji, Artrosis, Homo Twist, Maciej Maleńczuk, Sweet Noise, Kury, Tymon Tymański, Robert Brylewski, Apteka, Habakuk, Farben Lehre, Lao Che, Hunter, Vader, Kat, Jelonek, KSU, TSA. Wśród laureatów Festiwalu były takie zespoły jak Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach, Materia czy niemiecki Shirley Holmes, które zdobywały nagrody również na innych festiwalach w kraju i zagranicą.

POLSKIE SCENY ELIMINACYJNE

Festiwal odbywa się w 8 miastach Polski: Warszawa, Zielona Góra, Wrocław, Chorzów, Kraków, Olsztyn, Bydgoszcz i Łódź. Sceny eliminacyjne zostały tak umiejscowione, aby każdy zespół mógł zagrać dla własnej publiczności jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania. Pozwala to zbliżyć się do widza oraz podnieść artystyczny poziom samego Festiwalu. Eliminacje do Festiwalu „Rock Nocą” odbywają się każdego roku w terminie od listopada do maja. Wstęp na koncerty eliminacyjne jest bezpłatny. W ramach koncertów eliminacyjnych wybrane zespoły walczą o możliwość udziału w FINALE oraz nagrody finansowe i specjalne. Na wszystkich scenach polskich odbywa się ponad 200 koncertów zespołów wybieranych z prawie 1000 zgłoszeń.

ZAGRANICZNE SCENY ELIMINACYJNE

W poprzednich latach sceny partnerskie eliminacji Festiwalu Rock Nocą znajdowały się w kilku krajach Europy podnosząc poziom i wartość muzyczną Festiwalu poprzez pokazanie innych brzmień muzycznych niż te które słyszymy na co dzień w radiowych rozgłośniach. Eliminacje odbywały się na Litwie, Białorusi, w Wielkiej Brytanii. Ukrainie, Mołdawii, Rosji i w Niemczech. Sceny te powrócą w XVI edycji wraz ze sceną w Czechach na Słowacji tworząc w ten sposób jedno z najciekawszych wydarzeń rockowych w Polsce i Europie, tworząc niepowtarzalny MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ROCKOWY "ROCK NOCĄ". Każdy zespół podczas eliminacji musi zaprezentować się w pełnym koncercie na prawdziwej scenie i przed żywą publicznością.

FINAŁ

Finał XV edycji Festiwalu Rock Nocą odbędzie się w Zielonej Górze. Finał będzie miał charakter dwudniowego, rockowego pikniku. Podczas koncertów finałowych usłyszymy i zobaczymy 9 zespołów zakwalifikowanych ze wszystkich scen partnerskich z Polski oraz zespoły- gwiazdy Festiwalu. Finałowe potyczki odbędą się pod koniec sierpnia 2014 w Zielonej Górze. Od 2015 roku Festiwal przyjmuje formę trzy dniowego Rockowego Pikniku na Otwarcie Lata którego częścią będzie Finał Rock Nocą. Dodatkowo w czerwcu każdego roku będą się odbywały polskie półfinały Festiwalu, na którym 8 półfinalistów z poszczególnych Scen będzie walczyć o dwa finałowe miejsca i możliwość zagrania na scenie z Finalistami Rock Nocą z Europy.

dołącz do nas

Już dawno Fundacji udało się udowodnić, że nawet wbrew przeciwnościom można tworzyć ciekawe imprezy, które pomagają w kreowaniu wizerunku miejsca w którym się mieszka jako atrakcyjnego kulturalnie i turystycznie. Możliwe jest sprawienie, by „działo się”, by miasto stawało się artystycznie coraz bardziej żywe. Dlatego jeśli chcesz zrobić coś istotnego – dla własnej satysfakcji, autopromocji czy kultury w mieście; jeśli uważasz, że Twój pomysł jest oryginalny, ciekawy i godny uwagi – skontaktuj się z nami. Być może Twój udział w Fundacji, będzie czymś niezwykłym dla Ciebie, dla Nas, a przede wszystkim dla potencjalnego odbiorcy Twojego dzieła.

www.rock-noca.pl

facebook

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku gdzie znajdują się aktualne informacje dotyczące koncertów i najnowsze fotki z ROCK NOCĄ

SPRAWDŹ JAK SIĘ BAWIMY!!

sceny